Zonky půjčka od lidí

Česká on line služba peer-to-peer s názvem Zonky.cz zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Jednoduše řešeno propojuje dvě skupiny lidí – ti kteří si chtějí půjčit peníze od lidí, kteří jim je chtějí půjčit, za předem sjednaný úrok. Lidé si mohou půjčit od 20.000 do 500.000 korun až na 7 let. Minimální doba splatnosti je 6 měsíců. Půjčka zonky narůstá na oblibě a objem půjčených peněz stále stoupá.

Zonky jako zprostředkovatel, mezi těmito dvěma skupinami, má na starosti především administrativní záležitosti, rozděluje splátky investorům a řeší případné problémy s nesplácením půjček.

Kdo si může půjčit

Půjčit si může každý kdo dovršil 18 let, má v České republice trvalý pobyt a je jejím občanem. Žadatelé musí mít svůj vlastní bankovní účet, trvalý příjem a nesmí být v insolvenci nebo exekuci. Lidé dlouhodobě nezaměstnaní nemají šanci půjčku získat, jelikož Zonky chrání peníze investorů a zároveň nechce roztočit dluhovou spirálu u těch lidí, o kterých je předem jasné, že by měli se splácením problém. Při vyřizování žádosti se zkoumá platební morálka žadatele a proto se nahlíží do registrů, zda v nich nejsou negativní záznamy.

Na co si můžete půjčit

Zonky poskytuje bezúčelové půjčky a je tedy čistě na každém, na co si půjčí. Může to být na auto, vybavení domácnosti, vzdělání, refinancování anebo na vlastní projekty. Předtím, než se rozhodnete půjčit si od lidí, musíte vyplnit poptávku a je nutné uvést o sobě co možná nejvíce informací, které považujete za důležité. Čím více informací o sobě uvedete, tím lepší nabídku s férovým úrokem můžete od Zonky získat. Výše úroku vám bude nastavena podle ratingu a tímto se bude nabídka prezentovat na tzv. tržišti, kde se o ni investoři dozví. Na jednu půjčku se může složit i několik investorů. Maximální doba vyřízení celý půjčky je 5 dnů.

Jak se můžete stát investorem

Investorem se může stát kdokoliv, kdo má volné finanční prostředky, které by chtěl investovat. Je třeba se u Zonky zaregistrovat, doložit dva doklady totožnosti a číslo účtu. Celá registrace zabere čtvrthodinu. Poté už si může investor vybírat na tržišti půjčku, do které by chtěl investovat. Nejnižší možná částka investice do jedné půjčky je 200 korun a nejvyšší 5.000 korun.


Datum: 24.1.2015
Pujcky-od-soukromych-osob.com, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o soukromých půjčkách. Nejsme poskytovatelem úvěrů.
Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace, na aktualizaci nyní pracujeme